Ініціатива «Школи: партнери майбутнього»

У лютому 2008 року Міністерство закордонних справ ініціювало проект «Школи: партнери майбутнього» (PASCH). PASCH підтримує та поєднує у мережу 1500 шкіл-партнерів з усього світу, які мають безпосереднє відношення до Німеччини. Таким чином планується підвищити тривалий інтерес та захоплення сучасною Німеччиною, її суспільством та німецькою мовою. Чотири основні цілі визначають спрямування PASCH: відкриття перспектив завдяки освіті, розширення горизонту завдяки багатомовності, доступ до мови та культури та спільне вирішення проблем майбутнього як міжнародна навчальна спільнота.Проект координується Міністерством закордонних справ та реалізується завдяки партнерству Центрального управління шкіл за кордоном, Goethe-Institut, Німецької служби академічних обмінів та Служби педагогічних обмінів. Посилюється та розширяється мережа німецьких шкіл за кордоном та шкіл, які пропонують німецький мовний диплом. Крім того, забезпечується зміцнення кооперації між школами з метою подальшого закріплення німецької як іноземної мови в національних освітніх системах. Додатково пропонуються стипендії для навчання у вищих навчальних закладах Німеччини та надаються можливості учнівського обміну та шкільного партнерства.

Завдяки додатковим пропозиціям щодо навчання PASCH сприяє постійному підвищенню кваліфікації як учнів, так і вчителів та розширює таким чином компетенцію молодих людей для навчання у Німеччині та для подальшого професійного життя. До основних цілей відносяться розширення жвавих і тривалих зв’язків з Німеччиною, а також мотивація шкіл, їх учнів та вчителів до відкритого обміну думок та співпраці між собою. Крім того, PASCH пов’язаний також з іншими інінціативами зовнішньої кільтурної та освітньої політики, наразі з волонтерською службою “Kulturweit”.

Завдання Goethe-Institut

Від Goethe-Institut PASCH-школи отримують підтримку у впровадженні німецької мови як шкільного предмету або розширенні його викладання. Goethe-Institut пропонує вчителям методико-дидактичні курси по підвищенню кваліфікації та мовні курси, а також оснащує школи сучасними матеріалами для вивчення та викладання та матеріалами по країнознавству, які передбачають можливість використання мультимедійних технологій. Крім того, Goethe-Institut у рамках ініціативи направляє по всьому світу для підтримки шкіл-партнерів експертів по викладанню. Молодіжні курси у Німеччині для учнів шкіл-учасників проекту розширяють мовні знання, підвищують міжкультурну компетенцію та сприяють вивченню країнознавства.

Переваги для учнів

Для учнів шкіл-партнерів PASCH є привабливою можливістю завчасно познайомитися з німецькою мовою та культурою. А хто розмовляє німецькою, може не лише спілкуватися з мільйонами людей по всій Європі їх рідною мовою, а й закладає основу для навчання у вищих навчальних закладах Німеччини та для продовження після цього міжнародної кар’єри. Особливо зацікавлені учні додатково отримують підтримку: завдяки запрошенням на регіональні воркшопи або на трьохтижневі молодіжні курси у Німеччині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *